2009. október 28., szerda

Sok Sith élt a galaxisban.Mindegyikneknek leírom a tulajdonságait és képeket is teszek fel:
Darth Plagueis
Darth Plagueis, egyéb ismert nevén Darth Plagueis, a Bölcs, egy muun Sith Nagyúr volt, Darth Bane rendjének utóda, a midikloriánok befolyásolásának mestere, aki a nabooi inváziót megelőző században élt. Az örök életű nagyúr felfedezte annak módját, hogy a midikloriánok segítségével életet teremtsen és visszahozzon embereket a halálból.

Nagy szerepet játszott a galaxis eseményeiben. Ő tanította Darth Sidioust, aki visszaállította a Sith uralmat a galaxisban. Azonban egy alkalommal, amikor a muun aludt, a tanítványa meggyilkolta őt álmában. Plagueis legendáját használva szerezte meg Sidious Anakin Skywalkert az Erő sötét oldalának. Mindezek ellenére Plagueis örökre egy misztikus alak maradt a Jedik és szövetségeseik számára.

Élatrajzi adatok:
Szülőbolygó:Muunilinst
Elhunyt: kb. YE 52 – YE 46
Fizikai jellemzők
Faj:muun
Nem:Férfi
Kronológiai és politikai információk
Korszak(ok):A Birodalom felemelkedése
Hovatartozás:Sith Nagyurak Rendje
Tanítvány(ok):Darth Sidious

Darth Sidius

 Palpatine, Sith nevén Darth Sidious, a Galaktikus Köztársaság utolsó főkancellára és a Galaktikus Birodalom első császára volt. A kettők uralmának törvényét követve Sith nagyúr is volt, akit a legerősebbek és leghatalmasabbak között tartottak számon. Palpatine képes volt megalapítani saját birodalmát tökéletes részletességgel kidolgozott tervével, amely magába foglalta a klónok háborúját, ezt az egész Galaxist felperzselő konfliktust amely több milliárd értelmes lény életébe került. Palpatine maga vezette a Galaktikus Köztárságot és titokban a Független Rendszerek Konföderációját is. Így volt képes évekkel meghosszabbítani a csatározásokat és így tudott szerzett magának egyre több jogosítványt és egyre nagyobb hatalmat a Galaktikus Szenátustól törvényes szavazások útján.

Amikor kancellári hatalma a csúcsán volt és megközelítette a diktátorokét, Palpatine átszervezte a Köztársaságok az első Galaktikus Birodalommá és magát császárrá nevezte ki. A Galaxis imperializációjával, Palpatine császár korlátlan uralmat szerzett a fajok ezre felett és megteremthette a történelem egyik legerősebb hadseregét. Tizenkilenc éven keresztül Palpatine uralmát kevesen kérdőjelezték meg, amíg elégedetlen szenátorok maroknyi csoportja meg nem alapította a Lázadok Szövetségét. A Galaktikus Polgárháború éveken át tartott, de YU 4-ben megölték Darth Vadert, Sith tanítványát, aki végül beteljesítette a róla szóló jóslatot az endori csatában és egyensúlyt hozott az Erőben. Ez azonban még nem jelentette a Birodalom végét.

Palpatine szelleme a Byssre utazott, ahol egy előre elkészített klóntestben éledt újjá. Hat évvel első, endori halála után, Palpatine erős ellentámadást indított az Új Köztársaság elpusztítására. A kezdeti sikerek ellenére terve nem sikerült, mivel az új köztársaságiaknak sikerült végleg elpusztítaniuk őt.

Életrajzi adatok:


Szülőbolygó


Naboo
Született
YE 82
Elhunyt eredeti test: YU 4,
utolsó klón test: YU 11
Fizikai jellemzők
Faj
ember
Nem
férfi
Magasság
1,73 méter
Hajszín
vörös, később ősz
Szemszín
kék, később sárga
Kronológiai és politikai információk
Korszak(ok) A Birodalom felemelkedésének kora
A lázadás kora
Az Új Köztársaság kora
Hovatartozás Nabooi Királyi Ház
Sith Rend
Galaktikus Köztársaság
Független Rendszerek Konföderációja
Galaktikus Birodalom
Mester(ek)
Darth Plagueis
Tanítvány(ok) Darth Maul
Vergere (Sith jelölt)
Darth Tyranus
Darth Vader
Luke Skywalker
Mara Jade (Sötét Jedi tanítány)
Lumiya (Sötét Jedi tanítvány)

                                                       Anakin Skywalker(Darth Vader)











Anakin Skywalker a Star Wars filmek talán legfőbb szereplője, akiből már fiatalon Jedi lovag vált. Ő volt az édesapja Luke Skywalkernek és Leia Organa Solonak, valamint ő a férje Padmé Amidalának. Az ő édesanyja Shmi Skywalker volt, édesapja nem volt (valószínűleg a midikloriánok nemzették). A Tatooine bolygón született. Ott talált rá Obi-Wan Kenobi mestere, Qui-Gon Jinn. Qui-Gon Anakinnal találkozva úgy gondolta, hogy felismerte a fiúban a jóslatokban szereplő személyt, aki majd helyreállítja az egyensúlyt és a harmóniát az Erőben. A Jedi mester annyira hisz felfedezettjében, hogy süket fülekre találnak nála a Jedi Tanács tagjainak figyelmeztetései. A magas rangú Jedik, köztük a befolyásos Yoda, úgy érzik, hogy a fiú veszélyes. Qui-Gon halálát követően Obi-Wan Kenobi lett Anakin mestere, majd hosszú eseménysorok eredményeként egyre inkább valaki más vált a Kiválasztottnak hitt fiúból, akit úgy neveznek, hogy Darth Vader. Tartalomjegyzék [megjelenítés]

szerkesztés
Életrajz
[szerkesztés]
Gyermekkor(YE 42 - YE 24)
„Ő a Kiválasztott, Ő hoz majd egyensúlyt!”
– Qui-Gon Jinn Obi-Wan Kenobinak
[szerkesztés]
Egy hutt kezében

Anakin Skywalker 9 éves korában
Anakin Skywalker YE 42-ben született. Voren Na'al történész szerint a Tatooineon látta meg a napvilágot, de Anakin maga azt állította, hogy a Tatooinon csak három éves korától nevelkedett.

Anakin édesanyja Shmi Skywalker volt. Édesapja nem volt. Qui-Gon Jinn ezt azzal magyarázta, hogy a midikloriánok nemzették. 3 éves korában Anakint és édesanyját megvásárolta Gardulla a Hutt. Évekkel később Gardulla elvesztette őket egy fogadáson; így kerültek a toydari ócskáshoz, Wattohoz.
[szerkesztés]
A család és a barátok

Anakin anyja, Shmi rajongva szereti fiát, és arról álmodozik, hogy egyszer szabadok lesznek. A fiú legjobb barátja Kitster szintén rabszolga, és arról ábrándozik, hogy egy szép napon majd ő lesz az egyik gazdag Mos Espa-i palota udvarmestere. Anakin szokatlan képességei néha megijesztik környezetét, de Kister mindig hűségesen kitart mellette. Viszont a másik barátja, Wald, a hutt nyelven is beszélő rodiai nem hisz Anakin különleges képességeiben.
[szerkesztés]
Felszabadulása

A Naboo-i királynőt szállító hajó hiper-hajtóműve megsérült, éppen ezért valahol le kellett szállniuk, hogy megjavítsák. Mivel a közeli bolygók közül a Tatooine volt az, ahová a Kereskedelmi Szövetség és a Szenátus hatalma nem terjed ki, úgy döntöttek, hogy ott szállnak le javítás céljából. Talán a véletlen műve, de valószínűleg a sors akarta így, hogy találkoztak az ifjú Anakin Skywalkerrel, valamint édesanyjával, Shmi Skywalkerrel. Qui-Gonn azonnal látta Anakinban kifinomult reflexeit, és érezte benne az Erő áramlását. A fiú ekkor még csak 9 éves volt, de már kitűnő szerkezeteket tudott építeni. Ezt a tehetségét C-3PO bizonyítja, amelyet édesanyjának készített. Anakin ezzel nem hagyta abba a munkáját, hanem tehetségét egy fogat építésébe fektette. Éppen másnap volt esedékes a fogatverseny, ahová Anakin is nevezni szeretett volna. Mivel Qui-Gonn bízott a gyermek tehetségében, úgy érezte, hogy hasznára lehet a fiú tehetsége és elszántsága. Qui-Gon meg egyezett a toydariai Watto-val, hogy ha Anakin megnyeri a versenyt, Watto elengedi a gyermeket, és magával viheti a távoli bolygókra.
[szerkesztés]
A padawan
„Skywalker a tanítványod lehet!”
– Yoda mester Obi-Wan Kenobinak
[szerkesztés]
Obi-Wan tanítványa
Későn megkezdett tanulmányainak tulajdonítják, hogy az ifjú komolyabb érzelmekkel rendelkezett, mint amit a Jedik megengedhetnek maguknak. Erős érzelmi szálak kötötték őt hátrahagyott édesanyjához, valamint titkolt szerelem fűzte a nála öt évvel idősebb Amidalához, akit később feleségül vett. Az ő gyermekeik Luke Skywalker és Leia Organa hercegnő. A Darth Maullal folytatott harcban az akkor még Jedi lovag Obi-Wan Kenobi mestere, Qui-Gon Jinn legyőzetett az ifjú Sith lovag kezei által. Obi-Wan bosszúállását követően Qui-Gon utolsó kívánsága az volt padawanja felé, hogy tanítsa ki a Kiválasztottnak hitt Anakint. Obi-Wan tiszteletben tartotta mestere kérését, és még a Jedi Nagytanács tudta nélkül is kitanította volna a fiút. A Jedi Tanács -bár éreztek közömbösséget a fiú iránt- végül elfogadta, hogy Obi-Wanból
Anakin, első padawan öltözékében
mester legyen, Anakin Skywalker mestere.
Anakin, első padawan öltözékében
[szerkesztés]
A Kirajzás

Anakint és Obi-Want a Barlokra küldték, hogy megfigyeljék az erőszakos Jedi Lovagot, Jorus C'baothot és félénk padawanját, Lorana Jinzlert, miközben azok közvetítettek a Kereskedőtestület és a Barlok között. Nem tudták, hogy Kinman Doriana Darth Sidious parancsára merényletet kísérelt meg a tárgyaláson, melynek hatástalanítása után C'baoth olyan presztízsre tett szert, ami kedves terve, a Kirajzás addig nehézkes előkészületeit segítette. Anakint mesterével újra az akaratos Jedi Mester, C'baoth megfigyelésére küldték, azzal a paranccsal, hogy tartsanak vele a Kirajzáson egészen annak utolsó állomásáig az ismert galaxisban. Obi-Wan nem helyeselte Jorus viselkedését, a terv felügyelete közben több esetben is összezördült a Jedi Mesterrel. Ugyanakkor az önfejű és arrogáns C'baoth nem vette figyelembe Obi-Wan jó tanácsait, örült, amikor padawanjával együtt elhagyta a Kirajzás fedélzetét a Roxuli mellett. Annak ellenére, hogy mestere többször összezördült Jorusszal, Anakin nagyon tisztelte C'baothot, akiben nagy vezetőt látott. Ez a látásmód később szerepet játszott abban, hogy úgy gondolta, a galaxis jobb kezekben van Palpatine uralma alatt.
[szerkesztés]
Baljós árnyak
„Megöltem őket! Nem csak a férfiakat, hanem a nőket is, és a gyerekeket is!”
– Anakin Skywalker Padménak
[szerkesztés]
Kapcsolata Padmé Amidalával

Anakin és Padmé a Naboo-i tóparton
Anakin tudta, amikor legelőször meglátta a szolgalánynak álcázott Padmé Amidalát, Watto boltjában. Tudta, hogy ez a nő lesz a felesége. Első látásra beleszeretett. Nem számított a nagy korkülönbség. Kiképzése során nem telt el nap, hogy ne gondolt volna Padméra. Amikor 10 év után újra látta őt, teljesen biztosra vette, hogy el fogja venni feleségül a királynőből lett szenátort. Padmé is érzett iránta valamiféle melegséget a szívében akárhányszor belenézett Anakin szemébe. Amikor elárulták egymásnak érzelmüket a másik iránt, úgy döntöttek, hogy mindenki előtt titokban marad, bár tudták, hogy ebbe tönkre mehet mindkettőjük élete.
[szerkesztés]
Visszatérés a Tatooine-ra
Anakint szörnyű rémálmok kezdték gyötörni. Azóta, amióta elhagyta szülőbolygóját és vele az édesanyját, Shmit. Látta édesanyját szenvedni, kínlódni. Ő is érezte a fájdalmat, amit az édesanyja. Anakin nem tévedett, ugyanis Shmit valóban kínozták, Tatooine söpredékei, a buckalakók. Miután elrabolták Anakin édesanyját, kifeszítették és korbáccsal, ostorral kínozták,
Shmi Skywalker sírja
bár okuk nem volt rá.
Shmi Skywalker sírja

Anakin azt a feladatot kapta a Jedi Tanácstól, hogy védje meg Padmé Amidalát és vigye haza a Naboora, és maradjon is ott. Anakin azonban nem bírta már tovább az állandó gyötrő rémálmait, és úgy döntött, elmegy az édesanyjához vissza, a Tatooinera. Padmé nem akarta elengedni egyedül a szerelmét, ezért úgy döntött, hogy vele tart. Amikor megérkeztek, Watto közölte velük, hogy eladta Shmit egy Cliegg Lars nevű gazdálkodónak, Lars pedig elvette feleségül, és felszabadította Anakin édesanyját. Wattotól megtudták, hogy Larsék Mos Eisley másik végében laknak. Anakin azonnal odasietett, de anyját nem találta ott. Megtudta, hogy kik rabolták el, és máris elindult anyja kiszabadítására, bár tudta, hogy nagyon kevés az esély, hogy még él. Még élt, de szörnyen rossz állapotban volt. Ruhája szakadt volt, arca sebes, véres. Még utoljára el tudta mondani fiának, hogy mennyire szereti, majd meghalt. Anakinon úrrá lett a harag, a gyűlölet, a düh, az indulat és ezektől az érzelmektől telve lemészárolt minden buckalakót.
[szerkesztés]
Első párbaj Sith lovag ellen

Dooku gróf Sith villámokat szór ellenfelére

A Geonisisi csata után Obi-Wan és Anakin üldözőbe vették a Padmé Amidala elleni támadás merénylőjét, Dooku grófot. A gróf megállt és megvárta a két Jedi lovagot. Kezdetét vette Anakin első párbaja egy Sith lovag ellen. Az ifjú padawan meggondolatlanul rátámadt a Sith lovagra, ám az fájdalmas Sith villámokat szórva rá, megállította a fiút. A tapasztaltabb Obi-Wan kivédte a támadást. Később a fénykardpárbajban Obi-Wan és Dooku között Dooku került ki győztesen, és legyőzte a Jedi mestert. A végső csapásra készült, amikor Anakin beugrott és lézerkardjával kivédte Dooku csapását, amelyet Obi-Wannak szánt. Végül ők ketten kerültek egymással szembe, és a még éretlen és tapasztalatlan Anakin kudarcot vallott, és a Sith levágta Anakin jobb karját. Ez bosszúvággyal töltötte el Anakin lelkét, és már alig várta, hogy újra szembe kerüljön a gróffal.
[szerkesztés]
Házassága Padmé Amidalával

Anakin újra hazakísérte Padmét a Naboora, ahol mindenki tudta nélkül, titokban összeházasodtak, bár Anakin tudta jól, hogy ilyet tilos tennie egy Jedi lovagnak, és tudta azt is, hogy ezzel a cselekedettel megszegte az esküt, de a szerelméért még ezt is bevállalta. Most csókolták meg egymást először, mint férj, és feleség.
[szerkesztés]
A Jedi lovag és tábornok a klónháború idején (YE 22 - YE 19)
„Jedivé, lovaggá ütlek!”
– Yoda mester Anakin Skywalkernek
[szerkesztés]
Jedivé válás

A tapasztalt Obi-Wan belekezdett a fiú felsőbb tanításába. Tudta a Jedivé válás minden fortélyát. Sikeres harci eredményeiért és hosszas hűségéért a Jedi Nagytanács felé, Obi-Want végül bevették a Tanácsba. Sok harcban volt vele tehetséges tanítványa, Anakin. Az ifjú padawan többször is megmentette mesterét, és nemegyszer neki volt köszönhető a küldetés sikere. Anakin elindult azon az ösvényen, amely a Jedi lovag cím felé vezet. Éppen ezekért a sikerekért a Jedi Nagytanács úgy döntött, hogy Anakin megérdemli tőlük a Jedi lovag címet, így hát korábbi mestere lézerkardjával levágta Anakin padawani hajfonatát, amely addig padawani rangját jelképezte.
[szerkesztés]
Első tanítványa

Anakin Skywalker próbatételére a Jedi Tanács úgy döntött, hogy adnak mellé egy ifjú padawantm Ahsoka Tanot. Úgy gondolták, hogy ebből majd kiderül, hogy Anakin méltó-e a mester címre. Eközben Jabba, a hutt gyermekét elraboltatta Dooku gróf, fenyegetés gyanánt. A Jedi Nagytanács Anakin Skywalkert és újdonsült tanítványát bízta meg a Hutt gyermekének kiszabadítására. A mentőakció sikeres végrehajtása után a Jedi Nagytanács arra a megállapodásra jutott, hogy Anakin megbízható és méltó mestere lesz Ahsoka Tanonak és a közeljövőben együtt járhatják a galaxist.
[szerkesztés]
Plo Koon mester megmentése
Grievous tábornok titkos fegyverével (az ionágyúval felszerelt korabeli cirkálóval) szembeszállva Plo Koon mester YE 22 -ben elbukott és
Anakin és Ahsoka Tano
flottájával együtt életveszélyes helyzetbe került. Úgy tűnt, hogy a mentőkabin még megmentheti
Anakin és Ahsoka Tanoaz
ő, és talán néhány klón életét. Eközben Anakin Skywalker azt a parancsot kapta mesterétől, hogy ő és tanítványa, Ahsoka Tano ne menjenek a romok közé, mert valószínűleg nincsenek túlélők. Ennek ellenére Ahsoka meg akarta menteni Plo Koon -t mondván, hogy ő volt az, aki a templomba vitte őt és ezzel tartozik neki cserébe. Végül a tanítványnak igaza lett, így kimentették Plo Koon mestert a biztos halálból, ugyanis a mentőkabinban alig volt már oxigén. Mivel Plo Koon mester szemtanú volt, a Galaktikus Köztársaságnak a tudomására jutott, hogy mire képes Grievous tábornok csodafegyvere, így tervet készíthetnek annak elpusztítására.
[szerkesztés]
A csodafegyver elpusztítása
Plo Koon mestert kihallgatva Anakin egy tervet eszelt ki, amelynek végrehajtásával elpusztíthatják Grievous tábornok fegyverét, illetve őt magát is. Elhatározta, hogy egy bombázó egységgel lebombázza Grievous űrhajójának parancsnoki hídját, ahol maga a tábornok is tartózkodik. Mindeközben Dooku gróf kitervelte, hogy egy gyógyítóállomáshoz irányítva Grievoust, eltudja pusztítani az állomáson betegeskedő, több mint hatvanezer sebesült klónkatonát. Ez Anakin és a köztársasági flotta fülébe jutott. Anakin bombázó századával, benne tanítványával, Ashokával a háta mögött máris elindult az ellenség által kiszemelt gyógyító állomáshoz. Eközben a köztársasági flotta is elindult, hogy segítséget nyújtson a századnak. Hogy hamarabb odaérjenek, Anakin egy Balmorra egérút nevű csillagködön át akarta megközelíteni az állomást. Azonban a ködben élő óriás gázfaló lények az útjukat állták, de végül sikerült átjutniuk az akadályokon. A gyógyítóállomás előtt már ott találták Grievous tábornok hajóját egy teljes flottával együtt. Az űrállomás már megkezdte az evakuálást,
Anakin Skywalker és Y-Wing bombázó százada
azonban egyes betegszállító kabinokat a szuperfegyver lebénította ionágyújával. A droid tábornok most
Anakin Skywalker és Y-Wing bombázó századaAnakint és bombázóit vette célba,
kisebb-nagyobb sikerrel, ugyanis a század nagy része életben maradt és tovább közelített Grievous hajója felé. Anakin azonban nem hátrált meg. Ahsoka tanácsára végül nem a parancsnoki hidat, hanem az ionágyút vette célba, így az, amikor lőni készült, túltöltődött és elpusztult. Ez Grievous hajójában hatalmas kárt tett, meghibásodott a hiper-hajtóműve, valamint a fegyverei is, így nem tudott elmenekülni a később érkező köztársasági hadihajók elől.
[szerkesztés]
Padmé megmentése
Grievous pánikolva menekült, azonban egy ekkora kárt szenvedett hajóval ez lehetetlen volt, főleg hogy három hadihajó tüzelt rá. Dooku gróf jelentette a tábornoknak, hogy egy köztárasági szenátornő közeledik felé, aki jól jöhet túsznak, hogy sikeresen elmenekülhessen a köztársaság elől. A túsz Padmé Amidala lett, aki Palpatine főkancellártól kapta az információt, ami alapján a megadott koordinátákon megtalálja a bankár-klán rendszerét, és tárgyalhat velük, hogy hagyják el a szeparatistákat. Azonban az információ tévesnek bizonyult, Palpatine főkancellár koordinátái egyenesen a Grievous tábornok és a köztársasági hajók csatája közé
Anakin megtalálta Padmét
vezetett. A tábornok a vonónyaláb segítségével máris behúzta hajójába a
Anakin megtalálta Padmétmegszeppent
szenátornő, rajta droidja, C-3PO hajóját. Anakin, miután megtudta, hogy szerelme foglyul esett az ellenséges hajón, azonnal megszüntette a tüzelést és elindult, hogy megmentse a nőt. Mentőakciója során Obi-Wan Kenobi, valamint R2-D2 segítette. A hajóra érve útjaik elváltak. Obi-Wan Grievous-höz indult, hogy megakadályozza a tábornok esetleges elmenekülését, Anakin pedig a hiper-hajtómű irányítóközpontja felé vette az irányt, hogy átprogramozza a hiperhajtóművet, miközben Grievous pedig úgy tudja, hogy azt a droidok megjavítják. Eközben kiszabadította Padmét és C-3PO-t a fogságból és együtt mentek tovább a hajtúmű irányítóközpontjához. Megtörtént az átprogramozás, így az alul maradt Obi-Wannal együtt (miután Grievous droidokat uszított rá) elmenekültek a hajóról. A köztársasági flottáról figyelték, hogy mi történik, abban a tudatban, hogy a hiper-hajtómű megjavult, ugyanis Anakin senkinek sem szólt arról, hogy ő tett róla, hogy az ellenség ne tudjon elmenekülni. Éppen ezért mindenki nagy meglepetésére Grievous hajójának a hiperhajtóműve egyenesen egy közeli holdba irányította bele a hajót, maga a tábornok pedig saját hajóján elmenekülve otthagyta flottáját.
[szerkesztés]
Egy jóbarát elveszett

Grievous tábornok blokád alá vette a Bothawui bolygót. Anakinra és flottájára hárult a feladat, hogy akadályozzák meg Grievous tábornok bolygó fölött aratott győzelmét, aki a bolygó körül lebegő aszteroida mezők közé bújt, ezzel védve meg magát és flottáját Anakintól. Azonban a jeditábornok kieszelte, hogy leküldi az AT-TE típusú lépegetőket a közeli, nagyobb aszteroidára, hogy hátulról megtámadva csapdába ejtse a támadásba lendülő Grievous hajóját. A terv sikerrel járt.
A droid tábornok újabb menekülésre fogta magát, ismét otthagyva alulmaradt flottáját. Anakin Skywalker azonban üldözőbe vette a tábornok menekülő hajóját, azonban a sajátja is megsérült, így Grievous tábornok akadálytalanul beléphetett a hiper-űrbe, Anakin pedig ájultan lebegett hajójával és R2-D2-vel az űrben. Arra eszmélt, hogy immár saját flottája egyik cirkálóján van, majd megtudta, hogy egy Rex nevű
Anakin Skywalker, R3-S6 és Ahsoka Tano a guberáló hajón
klónparancsnok mentette ki az űrből, de csak őt, ugyanis
Anakin Skywalker, R3-S6 és Ahsoka Tano a guberáló hajón R2-D2-nek nyoma veszett. Ez
semmiképp nem volt jó hír, ugyanis Anakin nem törölte a droid memóriáját, így abban megtalálható volt a Köztársaság minden haditerve, katonai helyzete. Anakin azonban nem csak ezért indult az asztro-droidja keresésére, ugyanis érzelmek is fűzték őt R2-D2-höz. Ameddig az asztro-droidját meg nem találta addig az Ashokától kapott R3-S6-ot használta helyette. Végül Anakin hajójának és más hajóknak a roncsai között megtaláltak Ashokával egy guberáló hajót is, amely összegyűjtött minden értékes tárgyat a csataterekről. Elmentek és leszálltak a hajóra, majd a guberálótól megkérdezték, hogy nincs-e nála egy R2-es egységű asztrodroid, mire ő azt mondta, hogy nincs nála olyan. Ebből Obi-Wan arra következtetett, hogy R2-D2 valószínűleg megsemmisült, valamint elmondta Anakinnak, hogy Grievous valószínűleg építtetett egy titkos lehallgató állomást, amelynek köszönhetően le tudja hallgatni a rádióadásaikat. Anakin elindult az állomásra R3-S6 -el, aki ügyetlenül a gazdája parancsa ellenére bekapcsolta Anakin jeladóját, így a flotta azt hitte, bajban van. Mikor anakin elért Grievous-höz, azonnal tüzet nyitottak rá, azonban Ahsoka és a Rex nevű parancsnok kimentették őt, majd a hiper-űrbe ugrottak.
[szerkesztés]
R2-D2 megmentése
Mivel legutóbb Anakin nem érte el a titkos lehallgató-központot, úgy döntött, hogy egy kisebb egységgel megpróbál eljutni oda. Útközben
Az állomás elpusztulása
Ahsoka egy egészen különös adást fogott be, amelyben Anakin hűséges droidja és
Az állomás elpusztulásabarátja, R2-D2
hangját vélte felismerni. Obi-Wan azt parancsolta, hogy lopózzon be a lehallgató állomásra és pusztítsa el R2-D2-t, mielőtt feltörik annak memóriáját, azonban Anakin ellenszegült mestere parancsának és elhatározta, hogy inkább megmenti, semmint elpusztítja kis barátját. Mikor elértek a bázisra, Anakin megparancsolta tanítványának, hogy a klónkatonákkal érjék el, majd tegyenek detonátorokat a reaktorra, ameddig ő megmenti ártut. Azonban Ahsoka még nem érte el a reaktort, amikor droid támadás érte, maga Grievous tábornok vezetésével. Az ifjú padawan szembeszállt a droid tábornokkal. Harc közben, amikor épp majdnem megmenekült, hűségesnek hitt doridja R3-S6 elárulta hollétét Grievousnak, ebből pedig kiderült, hogy a kis droid nem az ő oldalukon áll. Mindeközben Anakin megtalálta és kiszabadította ártut a fogságból és megkapta a hírt a Rex nevű parancsnoktól, hogy Ahsoka szembeszállt Grievous-el. Anakin nyomban a segítségére sietett. Azonban R3-S6 ezt megakadályozta azzal, hogy ráuszította a keselyű droidokat. Így már Anakin is rájött, hogy az asztro-droid valójában egy kém. A kesely Ahsoka végül megmenekült, illetve Grievous is, miután megtudta, hogy a reaktor detonátorai élesítve lettek. Végül Ahsoka segítségével Anakinnak sikerült legyőznie a rátámadó keselyű droidokat. Mindeközben R2-D2 heves csatába kezdett R3-S6-al, majd elpusztította azt. Az állomás már felrobbant volna a kis R2-essel együtt, azonban Anakin odasiklott mellé hajójával, majd ők és az Ahsoka által vezetett klónok hajója elhagyta a rendszert, maguk mögött pedig a lehallgató állomás maradványait.


[szerkesztés]
Váltságdíj Dooku grófért

A Dooku gróf elfogására tett kísérlet közben Anakin Skywalkert elfogták és börtönbe zárták. Mestere, Obi-Wan Kenobi azonban a segítségére sietett. Elment Anakin utolsó ismert tartózkodási helyére, egy szeparatista hajóra. A mentőakció hamar sikerrel járt, Anakin pedig megmenekült a fogságból. Miután Anakin elmondta, hogy maga Dooku is a hajón van, azonnal elindultak a keresésére. Azonban alighogy beléptek a csarnokba, ahol Dooku éppen meditált, a gróf azonnal elmenekült egy lift szerű ülőalkalmatosságon, amelyen éppen ült meditálás közben, és ami lefelé, a hangárba vezette a grófot. Eközben azonban köztársasági cirkálók léptek a rendszerbe és megostromolták a gróf hajóját, miután Anakin beugrott a lyukba, ahol nemrég még az ülő alkalmatosság állt, rajta Dooku gróffal. A hangárba érve Dookunak sikerült hajóra szállnia és elmenekülnie. Ugyanígy tett Anakin és Obi-Wan is, majd üldözőbe vették a grófot. Hajójuk lövedéke el is találta a gróf hajóját, így az zuhanni kezdett a közeli bolygóra. Odaérve Anakin és mestere betértek egy barlangba, ahol Dooku közelségét érezték. Azonban a barlan sziklái rájuk zuhantak, valószínűleg Dooku keze által. Hajójához visszaérve Dooku összeütközésbe került a kalózokkal, akik addigra már kiszemelték maguknak a gróf hajóját. A kalózok vezére, Hondo Ohnaka felajánlotta hogy elszállítja a grófot saját bolygójára, a Florrumra, cserébe némi fizettséggel, illetve Dooku hajójával. A bolygóra érve kiderült, hogy a kalóz jól tudja, hogy kicsoda valójában Dooku: hogy ő a dorid hadsereg és a Kereskedelmi Szövetség fővezére, illetve vezetője. A fénykardjáért nyúlva Dooku azt tapasztalta, hogy azt már korábban elvették tőle, tehát azt is jól tudják, hogy ő sith-nagyúr. Eközben Anakin Skywalker és mestere kiszabadultak a barlang csapdájából és a bolygóra érkező Ashokával közölték, hogy Dooku kicsúszott a kezeik közül. A kalóz vezér fenyegetést küldött, személyesen Palpatine főkancellárnak, általa pedig az egész Köztársaságnak. Ezt annak ellenére tette, hogy Dooku azt javasolta neki, hogy a Kereskedelmi Szövetség biztosan több váltságdíjat fizetne érte.

Dooku gróf fogoly
A
Dooku gróf fogolyGalaktikus Köztársaságtól 1.000.000 köztársasági kreditet kért, fűszerben egy
fegyvertelen diplomata hajón. Palpatine azonban követelte a kalóz vezértől (azaz annak hologamjától), hogy bizonyítsa be, hogy a gróf valóban életben van. A bizonyítékot megkapta. Végül Padmé Amidala azt indítványozta, hogy küldjék el Anakint és Obi-Want leellenőrizni, hogy a gróf valóban él-e, ugyanis Palpatine szerint hologramot bárki tud csinálni. A Florrum-ra érve a kalóz vezér meghívta őket egy italra, Obi-Wan azonban ezt ellenezte, mondván, hogy ők csupán ellenőrizni jöttek, hogy Dooku gróf valóban életben van-e. El is kísérték őket Dooku cellájába, ahol megbizonyosodtak róla, hogy a gróf valóban él és fogoly. Ezután, kilépve a cellából a kalóz ismét csak arra kérte Anakint és mesterét, hogy vegyenek részt és igyanak egy banketten, amelyet pont akkor rendeztek. A két jedi belement az ajánlatba, a felkínált italt azonban elcserélték szomszédaikéval, akik mellettük ültek. Így megúszták az abba kevert altató hatását, legalábbis azt hitték. Elkábultak, így a kalózok őket is foglyul ejtették és hozzákötözték
Dooku bosszúból megfolytja a Hondo Ohnakának barátját
mindkettőjüket Dooku grófhoz. A kalóz ezzel azt akarta elérni,
Dooku bosszúból megfolytja a Hondo Ohnakának barátját hogy ha megkapja a már úton
levő fűszereket a sith lovagért, a jedikért és kérhet váltságdíjat. Eközben a kalóz vezér egyik barátja azt tervezte, hogy az érkező fűszert ellopja gazdájától mielőtt az ideérkezik. Anakin, Obi-Wan és a hozzájuk kötözött Dooku szökési kísérleteket tettek. A fűszert Jar-Jar Bink szenátusi képviselő akarta eljuttatni a kalózoknak, azonban hajójuk lezuhant, őt magát a mellette levő klónokkal együtt megtámadták. Eközben egy szökés kudarca után a kalóz vezér megkínozta a három foglyot, elektromos inpulzusokat vezetve testükbe. Jar-Jarnak köszönhetően azonban az áram teljesen elment a bázison, Anakinék pedig megszökhettek és visszaszerezhették elkopzott fénykardjaikat. Dooku elérte a kalóz vezér barátjának a hajóját, bosszúból pedig halálra folytotta azt, ezzel jelezve, hogy a kalózok nagy támadásra számíthatnak a droidseregtől ezért a tettükért. Eközben a kalóz vezért túszul ejtve Anakinék is sikerrel elérték a hajót, amelyen érkeztek és megkönnyebülésükre végre elhagyhatták a bolygót.
[szerkesztés]
Aayla Secura kisegítése
Anakin sűrgős segélykérést kapott a bajba esett Aayla Securától, aki már az életéért küzdött flottájával a droidok hadserege ellen. Anakin
Anakin megvédi társait a robbanástól
azonnal a hiper-űrbe ugrott tanítványával és a jedi mester segítségére sietett. Egy klón
Anakin megvédi társait a robbanástól
zászlóaljat bevetve, Anakin átszállt a jedimester hajójára, hogy katonáival kimentse őt. Átszállás közben sok klón vesztette életét. De végül sikerrel jártak és Ahsokával együtt átszálltak Aayla hajójára. A jedi mester hajóját megszálló droidokon átverekedve sikerült elérniük a parancsnoki hidat és kimenteni a bajba jutott jedi mestert. Éppen át akartak szállni saját hajójukra, amikor egy hatalmas robbanás iszonyú erővel és tűzzel közelített feléjük. Anakin megállt és egy Erő-lökéssel mindenkit átlökött a hajójukra. Ő maga szembeszállt a közeledő erővel és az Erőt bevetve megpróbálta megállítani azt, de nem sikerült tökéletesen, Anakin pedig életveszélyesen megsérült. Azonban mielőtt teljesen megéghetett volna, tanítványa Ahsoka Tano még idejében behúzta testét a klónok hajójára. Miután a köztársasági cirkáló levált a megostromolt köztársasági hadihajóról megpróbáltak átszállni egy másik, ugyanilyen típusú űrhajóra, amely a segítségükre érkezett, hogy elvigye őket a csatatérről. Azonban egy, a köztársasági cirkálón esett sérülés a hiper-hajtómű beindulását és a hajó azonnali hiper-űrbe ugrását eredményezte, bármilyen koordináta-adatok megadása nélkül. A hajó egyenesen egy csillag felé tartott, azt a kockázatot felvetve, hogy nekiütköznek. Vállalni kellett annak a kockázatát, hogy minden energiahordozót ki kell kapcsolni, köztük Anakin stabilizátorát is. Azonban még ez sem volt elég a teljes megálláshoz: a hajó kényszerleszállást hajtott végre a
Anakin súlyosan megsérült
csillagon, amely felé nemrég még fénysebességgel
Anakin súlyosan megsérülthaladtak. Anakin megúszta a landolást.
Azonban az állapota válságos volt, azonnali segítségre szorult. Ezt Aayla ellenezte, azonban Ahsoka kitartott mestere mellett és ragaszkodott hozzá, hogy megmentsék az életét. Ekkor egy klón jelentette Aaylának, hogy talált egy tárgyat, amelyet csak értelmes lény készíthetett. A tárgy meggyőzte Secura mestert, így aztán máris elindultak megkeresni az élőlényt, amely a fafaragványt készíthette. Ahsokának a klónokkal kellett hagynia Anakin testét, de Rex biztosította róla, hogy ő megvédi a tábornokot. Végül megérkeztek Fogos falvára, a lurmenek tanyájába. A falu vezetője, Tiwatka nem akart segítséget nyújtani a jediknek az elmenekülésükben, mondván, hogy ők nem a béke őrei, hanem a háború hozói és okozói. Ahsoka kihasználta az alkalmat és azt kérte, hogy legalább gyógyszereket adjanak Anakin segítségére. Ebbe már beleegyezett Tiwatka és a fiát adta a jedik mellé, mondván, hogy ő segíteni tud Anakinon, ugyanis gyógyító. Azonban egy kikötése volt a falu vezetőjének: csak egy jedi mehetett el Anakinhoz a fiával, ezzel biztosítva, hogy faluját nem éri támadás és nem rabolják el fiát, aki egyben a falu egyetlen gyógyítója. Aayla Ahsokát küldte, ő maga pedig a klónparancsnokkal a faluban akart maradni. Ezt azonban ugyancsak ellenezte a falu vezetője, ugyanis nem szerette a fegyvereket és azok hordozóját sem. Ahsokának nem volt választása, magával kellett vinnie a klón parancsnokot is. Eközben Anakin magához tért, és felhívta Rex figyelmét arra, hogy a bolygó veszélyes élőlényei támadásba lendültek ellenük. A harc nehezen ment, a szörnyek túl erősnek bizonyultak. Azonban ekkor megérkezett Ahsoka, a gyógyító és a klón parancsnok. A gyógyító egy kötéllel gyorsan körbejárta és összekötözte a szörnyet, bizonyságot adva arról, hogy ért az efféle élőlények legyőzéséhez. A szörny teljes ledöntéséhez azonban Rex és Ahsoka segítségére is szükség volt. Ezután a faluba szállították Anakint, ahol Wactu, a gyógyító hozzálátott Anakin ápolásához.
[szerkesztés]
A falu védelme
Nemsokkal Anakin kisebb-nagyobb meggyógyulása után a droid hadsereg megszállta a békés bolygót, ahol a jedik kényszerleszállást
Rex, Ahsoka, Anakin és Aayla Secura megvédik a falut
hajtottak végre. A falu vezetőjének, Tiwatkának az első gondolata az volt, hogy a veszélyt, amelyet a
Rex, Ahsoka, Anakin és Aayla Secura megvédik a falutdroidok hoztak magukkal a Anakin
Skywalker és társai hozták a nyakukra. Megkérte őket, hogy távozzanak a faluból, ugyanis a hadsereg, amely érkezett valószínűleg nem Anakinék után jött. A doridsereg tábornoka elmondta eközben a falu vezetőjének, hogy serege azért jött, hogy gyarmatosítsa a bolygót és védelmet nyújtson a lakóknak. Azonban később mégis lövöldöztek, törtek és zúztak a sereg droidjai a faluban. Tiwatka fia egy barátját küldte, hogy figyelje Anakinék minden lépését, hogy ha kell, akkor a segítségükre legyenek, ugyanis szinte mindenkinek szüksége volt a segítségre, kivéve Tiwatkának, aki az elveihez hűen nem szerette az erőszak semmilyen formáját. A droid hadsereg eközben tábort épített, amely még Anakin számára is nehéz falatnak bizonyult. Ahogyan messzelátójával pásztázta a terepet, észrevett egy új fegyvert, amely még a korábbinál is nagyobb veszélynek bizonyulhatott. Rex és egy másik parancsnok vállalta, hogy közelebbről is megnézi a fegyvert. Kiderítették, hogy a fegyver képes kiirtani egy bizonyos körzeten belül minden élő szervezetet, ami azt jelentette, hogy a droidokon kívül mindenkit elpusztít. Ami még rosszabb, a sereg és új fegyverük a Fogos nevű faluba tartanak, ahol ki akarják próbálni új szerzeményüket. Anakin ezt már nem hagyhatta szó nélkül. Kitalálta, hogy a bunkerbe bejutva iktassák ki a kommunikációs állomást, majd szerezzenek egy hajót, amellyel könnyen és gyorsan eljuthatnak a faluba. Akciójuk sikerrel járt. Még pajzsgenerátorokat is szereztek. A faluba érve hatalmas terméseket használva építettek barikádot a falu köré, majd amikor az ellenség tüzet nyitott új fegyverével, kiengedték a pajzsot. Ez megvédte őket a biztos pusztulástól. A droidsereg tábornoka ekkor elindította a gyalogságot, látva, hogy ameddig aktív a pajzs, a fegyvere hatástalan. Végül a droidok behatoltak a pajzson és elpusztították a pajzsgenerátort. Ez rosszat jelentett a lakók és a jedik számára,
Anakin elpusztítja az ellenség fegyverét
ugyanis nem volt már ami védje őket. Végül Tiwatka parancsának ellenére a falu lakók is harcba szálltak
Anakin elpusztítja az ellenség fegyverétfaluk védelmére. Anakin eközben
előrenyomult, egyenesen a fegyver felé, majd egy végső csapással elpusztította azt, ezzel mentve meg nem csak a falu, hanem az egész bolygó életét, amelyen az ellenséges tábornok tesztelni akarta fegyverét. Anakin elfogta és átadta a klónoknak a droidok vezetőjét, akik egy hadsereggel siettek Anakinék esetleges segítésére, amire igazából már nem volt szükség, mivel a falu lakói és Ahsokaék együttesen legyőzték a sereget, amely a megszállásukra jött a bolygóra. Végül Tiwatka, a falu vezetője bocsánatot kért Anakintól és a jediktől és megköszönte nekik a hatalmas segítséget, amelyet nyújtottak.
[szerkesztés]
A Pantorai békehozatal
Az Orto Plutonia egyik holdján, a Pantora holdon egy űrállomást megtámadtak. Minden jel arra mutatott, hogy nem más, mint maguk a szeparatisták voltak a rajtaütés elkövetői. Anakinra és Obi-Wanra hárult a feladat, hogy a Pantora két vezetőjével leellenőrizzék, hogy vajon mi történhetett pontosan a holdon. Beérve a bázisra, alapos megfigyelés után Obi-Wan arra jutott, hogy a megfagyott klónokat nem droidok ölték meg, ugyanis lövedéknek nyoma sem volt a testükön. Eközben Anakin a hegy aljánál (amelyen a bázis volt) várt mestere jelzésére, hogy tiszta-e a levegő. Végül Anakin is felment a bázisra, majd egy holo-felvételen látták, amint egy doridot éppen megöl egy különös, szőrős, fehér élőlény. Amikor leértek, alaposabban is körülnéztek a bunker környékén, majd Obi-Wan egy tükörszerűséget vélt felfedezni Fájl:Pantora lakói.jpg
A Pantora lakói.
egy hóborította hegyoldalon. El is indultak a jelenség felé. Odaérve egy egész törzs TaazFájl:Pantora lakói.jpg
A Pantora lakói.fogadta őket azokból
az élőlényekből, amelyből egyet már láttak a holo-felvételen. Viszonylag békésnek tűntek, ugyanis nem próbáltak meg rátámadni Anakinra és mesterére. Végül sikerült békét kérniük a törzsfőnöktől, aki egy hatalmas öleléssel bizonyította, hogy örömmel látja őket legközelebb is, amennyiben továbbra is békés a szándékuk a jediknek. Obi-Wan (visszaérve saját bázisukra) közölte az államelnökkel, hogy ez a bolygó az ő tévhitével ellentétben lakott, aki erre háborút akart szítani a hold-lakókkal. Végül abban maradtak, hogy az államelnök, Chi Cho,Riyo Chuchi szenátor, Anakin, Obi-Wan és a klónok elmennek a törzsfőnökhöz. ott azonban Chi Cho államelnök megsértette a törzsfőnököt és az egész törzset, amiből pedig az következett, hogy immár a törzs sem akarta a békét, háborút fújtak. Anakin és Obi-Wan megparancsolták Rexnek, hogy ő és katonái vigyázzanak Chi
Chuchi szenátor békét kér a Taazok vezérétől
Chora a harc közben. A klónok és az államelnök el is indultak a harcba, út közben
Chuchi szenátor békét kér a Taazok vezérétőlazonban
csapdába estek. A hold-lakók a hó alól kibukkanva rávetették magukat a klónokra és bekerítették őket. Ezután sikerült elmenekülniük. Obi-Wan arra kérte Chuchi szenátort, hogy tárgyaljon ő a törzsfőnökkel, mert benne nagyobb a diplomatai képesség, mint az államelnökben. Mikor repülőjükön megérkezett az erősítés az államelnök számára rajta Anakinnal, Obi-Wannal és Chuchi szenátorral, Rex jelentette, hogy Chi Cho halálosan megsebesült. Ezután, nem sokkal később az államelnök valóban meghalt. Mostmár Chuchi szenátoron múlt, hogy mi lesz a klónok sorsa, ugyanis a Taaz-ok sokszoros túlerőben voltak és csak arra várta, mikor ad rá valaki okot, hogy újabb támadásba lendüljenek. Chuchi szenátornak sikerült megkötnie a békét, és megígérte a Taazoknak, hogy függetlenek lesznek és nem zaklatja őket ezentúl senki.
[szerkesztés]
Párbaj a Yavin4-en

A Yavin holdján találkozott Asajj Ventressel, akit hosszú időkön keresztül üldöztek a Jedik, és aki Dooku gróf tanítványa volt, aki iránt Anakin szörnyű haragot érzett. A sötét Jedi-nő olyan hatalmas sötét Erőt, és gyűlöletet érzett Anakinban, amelyet azelőtt még soha, és ez megrémítette. Végül hosszas párbaj után Anakin legyőzte és letaszította a mélybe.
[szerkesztés]
A mentőakció
Jedi lovagként Anakin életének egyik diadalívét képezte, amikor mentőakciót kíséreltek mesterével, hogy kiszabadítsák Palpatine főkancellárt Dooku gróf és Grievous tábornok karmai közül. A Dookuval folytatott harcban Obi-Wan elvesztette eszméletét. Ezt kihasználva, Palpatine arra bíztatta Anakint, hogy kíméletlenül gyilkolja meg a fegyvertelen Dooku grófot. Anakin bosszúvágytól hajtva - amiért korábban
Anakin és Obi-Wan küzdelme Dooku ellen
Dooku levágta egyik karját - végrehajtotta Palpatine kérését, pedig jól tudta, hogy ez helytelen egy Jedi lovagtól.
Anakin és Obi-Wan küzdelme Dooku ellen
[szerkesztés]
Darth Vader születése (YE 19)
„A Te neved ettől a perctől fogva Darth Vader!”
– Darth Sidious Anakin Skywalkernek
[szerkesztés]
Átalakulás Vaderré

Anakin kezdte érezni, hogy valami nincs rendjén vele. Ezt érezte már gyermekkorában is, érezte akkor is, amikor a Buckalakók hidegvérrel megölte, és érezte akkor is amikor a fegyvertelen Dooku gróffal végzett. Nem tud uralkodni az érzelmein, köztük is főleg a Padmé iránt táplált érzelmeken. Amióta megtudta, hogy titokban feleségül vett szerelme gyermeket vár tőle, egyre csak álmok kezdték gyötörni, amelyben Padmét látta szenvedni és meghalni a szülésben. Ez nagyon aggasztotta, ezért Yoda mesterhez fordult segítségért. Az idős Jedilovag olyan tanácsokkal látta el Anakint, amelyet ő soha nem lett volna képes elfogadni és megállapította, hogy amit Anakin lát az nem más, mint a jövő. Furcsa módon Palpatine főkancellár hivatta az ifjú Jedilovagot. Anakin érezte, hogy régi barátja és mentora fontosat szeretne vele közölni. A főkancellár elmesélt neki egy Sith legendát egy Darth Plagueis nevezetű Sith nagyúrról. Elmondta, hogy Plagueis képes volt rávenni a midikloriánokat, hogy teremtsenek életet. Palpatine állítása szerint a Sith nagyúr olyan behatóan ismerte az Erőt, hogy képes volt visszahozni bárkit akár a halálból is. Anakin erre felemelte a fejét, hiszen ha ő tényleg a jövőt látja álmaiban, akkor ezen képesség elsajátításával megtudja menteni a szerelmét a haláltól.
[szerkesztés]
Áttérés a Sötét Oldalra

Miután Anakin kiderítette a szörnyű igazságot, mely elfedte Palpatine főkancellár igazi kivoltát, hogy ő az a Sith nagyúr, akit a Jedik hosszú idők óta keresnek, ő állt mindennek a háta mögött, az ő műve volt minden, még a háború is, Anakin jelentette a Jedi-tanács egyik vezető tagjának Mace Windunak a meglepő és váratlan hírt.
Mace Windu maroknyi Jedilovaggal azonnal a főkancellár irodájába sietett, hogy letartóztassák, ám Palpatine már várt rájuk. Előrántotta Sith-fénykardját, amelyet gyakran a Szenátusi-irodaépületben lévő neuránium szoborműbe rejtett. Amikor hosszadalmas küzdés után Windu mester már csaknem legyőzte a Sithet, Anakin megjelent, hogy Palpatine segítségére siessen, mégpedig azért mert Sidious volt az, aki
Mace Windu szörnyű halála
birtokában volt annak a titoknak, amellyel megmentheti Padmé életét.
Mace Windu szörnyű halála

Anakin ezen reménykedés ködében észre sem véve mit tesz, levágta Windu mester karját. Ezután Sidious fájdalmat keltő Sith-villámokat szórt ellenfelére, és az kirepült az épület erkélyéről, ahol addig harcoltak.
[szerkesztés]
A végzetes választás

Anakin esküt tett Sidiusnak, aki tanítványaként fogadta az előtte térdelő Jedit és elnevezte Darth Vadernek. A félelemtől és haragtól elvakulva Anakin nem veszi észre, hogy milyen könnyen Palpatine kezére játszott. Átállt a sötét oldalra. A tragédia gyökerei a Tatooine-i rabszolgaévekre vezethetők vissza, valamint édesanyja halálára, akit Buckalakók raboltak el. A Klón-háború során gyűjtött tapasztalatai szétmorzsolták hitét a Jedi Rendben és a Szenátusban egyaránt.
[szerkesztés]
Támadás a Jedi Templom ellen

Miután Anakin esküt tett új mesterének, Darth Sidious a legfontosabb feladatnak azt tartotta, hogy végezzenek ki minden Jedilovagot szerte a galaxisban. Tanítványára hárult a feladat, hogy elmenjen a Jedi-templomba és öljön meg minden egyes Jedit, köztük az ifjú növendékeket, padawanokat és újdonsült Jedilovagokat. Anakin egy egész klón zászlóaljat magával véve megostromolta a Jedi-templom épületét. Ám a Jedik nagy részét nem a klónok ölték meg, hanem ő maga. Hatalmas tombolásba kezdett a Jedi templomban, amely 13 évig az otthona volt. Ezzel Anakin eldobta magától sorsát, hogy ő a Kiválaszott, és megpecsételte a Jedik sorsát.
[szerkesztés]
Mustafari küldetése

Ez volt a már Darth Vadernek nevezett ifjú Jedi életének legnagyobb fordulópontot képező küldetése. Új mestere bízta meg, hogy végezzen a szeparatista vezetőkkel, köztük a Nabooi csatában kiemelkedő szerepet játszó Nute Gunray-el. Az uralkodó ezzel akarta megakadályozni, hogy a "Kereskedelmi Föderáció" további droidegységet gyártson, illetve képezzen. Az egykori Jedi lovag kíméletlenül bánt a szakadár vezetőkkel. Nute Gunray kegyelemért esedezett, de ő kegyetlenül egy pillanat alatt végzett vele, tudván, hogy elnyeri jutalmát Darth Sidious-tól, miszerint megmentheti szerelmét a haláltól. Feladata eredményeként a bukott Jedi lovag (új mestere szavaival élve) helyreállította a békét és az igazságot a Galaxisban.
[szerkesztés]
Testvérek harca

Anakin és Obi-Wan Kenobi harca
A dühtől elvakultan Anakin az Erővel majdnem halálra fojtotta szerelmét, aki azonnal hozzá sietett a Mustafar rendszerbe, amikor megtudta Obi-Wantól, hogy Anakin átállt a sötét oldalra.

Kezdetét vette két testvér harca. Két testvér harca, akik hosszú időn át együtt voltak, szinte minden idejüket együtt töltötték, és most mindennek vége. Obi-Wan rájött, hogy a tanítványából már semmi nem maradt. Darth Vader felemésztette őt. Az erők egyenlők voltak, szinte minden mozdulatuk azonos volt, előre tudták a másik lépését. Mindkettejüknek nehéz dolguk volt. A hosszú harc végén Anakin önteltségtől telve elkövetett egy végzetes hibát, amely azt eredményezte, hogy Obi-Wan egy mozdulattal levágta mind a két lábát és egyik karját. Ezután otthagyta tanítványát az égő lávafolyó mellett, amely szinte teljesen elégette Anakin Skywalkert, és helyette csak egy mély sebet hagyott, Darth Vadert.
[szerkesztés]
Anakin a maszk mögött

Darth Vader felemelkedése

Szörnyű sérülései ellenére Darth Vader életben maradt. Miután mestere a Mustafarra érkezett azonnal betegszállítót hozatott, és elszállítatta őt saját orvosi laboratóriumába. Különböző orvosdroidok művégtagokat tettek fel neki, ezzel iszonyú fájdalmat okozva a kudarcot vallott Vadernek. Egy csillogó asztalon hűtőberendezéssel felszerelt ruhát kapott, és egy maszkot, amely örökké megpecsételi az életét. Ez a maszk tartja életben. Bár Sidious elégedett, hogy Anakin dühe sértetlenül tovább él, Darth Vader nem az, amire Sidious számított. Nem tökéletes tanítványa a Sith örökség továbbvitelére.
[szerkesztés]
A sötét oldalon(YE 18 - YU 4)
„Obi-Wan! Még van benne jóság! Tudom... tudom, hogy van!”
– Padmé Amidala utolsó szavai, Obi-Wan Kenobinak
[szerkesztés]
A titkos tanítvány (YE 18 - YE 2)

Az ifjú gyermek elveszi Vader lézerkardját.
Csupán maroknyi Jedi lovag maradt szerte a galaxisban, akik sikeresen túlélték a 66-os parancsot. Az uralkodó kémjei felfedeztek néhány túlélőt ezek közül. A vukik otthonában, a Kashyyykon érzékeltek egy hatalmas Erőt, amely valószínűleg egy Jeditől származott. Darth Vader kapta a feldatot, hogy semmisítse meg a lovagot. Vader a Kashyyykon leszállva habozás nélkül elindult a Jedi lovag felé, aki már tudta, hogy előbb-utóbb rátalálnak. A gonosz Sith nagyúr kíméletlenül végzett az útjába kerülő lakosokkal, a vukikkal, akik a Jedi lovagot védelmezték. Végül Vader elért a Jedi elé, és készen állt, hogy összecsapjanak. Ezúttal nem volt túl nehéz győzelme a Sithnek. Könnyűszerrel legyőzte volna a már fojtogatott Jedit, ám ekkor egy gyermek, (a Jedi lovag gyermeke) a háta mögül egy laza Erő-húzással elvette a sötét nagyúrtól a fénykardját, és le is szúrhatta volna vele, ám ekkor a Birodalom katonái jelentek meg, akik Vader parancsa nélkül le akarták lőni az ifjú padavant, de Vader ezt nem hagyta. Visszavéve a gyermektől a kardot, kivédte a felé suhanó lézer lövedékeket. Mindezek után magával vitte a fiút, és a hajóján elrepültek a vukik világából. A Sith érzett valamit a gyermekben, valami hatalmas erőt, és tudta, hogy ez hasznára válhat ezekben a vészterhes időkben.

Azzal, hogy Vader megvédte a gyermeket, elárulta mesterét, és talán az egész Birodalmat. A fiú hosszadalmas kiképzése után készen állt arra, hogy beteljesítse Vader igazi célját, hogy megölje a megmaradt Jedi lovagokat. Az újdonsült Sith lovag, Galen Marek (álnevén Starkiller) első célpontjául Vader egy Rahm Kota nevű tábornokot jelölt ki, aki eltűnt a 66-os parancs bevégezte idején. A fiú sikersen végzett a tábornokkal és mestere színe elé vitte annak fénykardját. A második célpont Kazdan Paratus volt, aki a Raxus Prime légkörében bujkált. A titkos tanítvány vele is végzett. Harmadik, és egyben utolsó célpontja pedig Shaak Ti volt, aki a Jedi Nagytanács vezető tagja volt korábban. A fiú őt is megölte, ám amikor mesteréhez visszaérkezett, Darth Sidious már ott volt, akinek a kémjei beszámoltak Vader árulásáról. Ahhoz, hogy Vader bebizonyítja hűségét mesterének, meg kellett ölnie a fiút. Ő persze úgy tett, mintha megtette volna, ám mindent csak a látszat kedvéért tett, és egy laboratóriumban újraélesztette titkos tanítványát.
Mindezek után a fiú bosszútól haragosan elindult, hogy szembeszálljon Vaderrel, akit már nem tartott a mesterének. El is érkezett a döntő
Darth Vader és volt tanítványa összecsap.
ütközet
Darth Vader és volt tanítványa összecsap. pillanata, amelynek helyszíne az első Halálcsillag volt. Már úgy tűnt, hogy Vadert
legyőzi, a fiú azt vette észre, hogy az uralkodó kezére játszik, hiszen neki pontosan olyan tanítvány kell, mint ő. Kota próbálta megakadályozni, hogy a fiú áttérjen Sidious oldalára, ezért rátámadt az uralkodóra, aki védekezésképpen erő-villámokat szórt rá. Hogy Starkiller ezt megakadályozza, azonnal rátámadt Sidiousra, és otthagyta Darth Vadert, aki már a vereség küszöbén állt. Végül hosszú és fájdalmas küzdelem után Galen Marek meghalt, Darth Sidious Erő-villámai és keze által. Azzal, hogy feláldozta magát, elérte, hogy Bail Organa és a lázadó vezetők megszabaduljanak fogságukból és létrejöjjön a Lázadók Szövetsége.
[szerkesztés]
A Halálcsillag terveinek keresése(YE 0)

Leia Organa, valamint Antilles kapitány vezetésével a Lázadók szövetsége ellopta a Halálcsillag féltett terveit a Birodalom kezei közül. Az uralkodó Vadert küldte, hogy szerezze vissza a fontos adatokat. Vader máris elindult egy egész flotta Csillagrombolóval, hogy a lázadók nyomára bukkanjon. Amikor megtalálta oőket, az űrhajójukat a vonónyaláb segítségével a Csillagromboló belsejébe vonzotta, ezzel megakadályozva, hogy elmeneküljenek. A terveket nem találta a hajón, csupán Leia Organát, aki azt állította, hogy csupán diplomáciai ügyet akartak éppen végrehajtani, ám Darth Vadert nem tudta meggyőzni. Eközben egy mentőkabin hagyta el a Csillagrombolót és a Tatooine felé tartott, rajta R2-D2-val és C-3PO-val, akiknek a Halálcsillag tervei a birtokában voltak. Vader egyik tisztje jelentette, hogy egy kabin elhagyta a hajót. A Sith nagyúr biztos volt benne, hogy abban a kabinban vannak a tervek, amiket a lázadók elloptak.
[szerkesztés]
Találkozás egy öreg ellenséggel

Darth Vader legyőzi öreg ellenfelét, Obi-Want
Az öreg Ben-Kenobi és Luke Skywalker elindultak, hogy megmentsék a fogságba esett Leia hercegnőt. Ehhez azonban egy nagyon gyors hajóra volt szükségük, amelyet Mos Eisley kikötőjében biztosan találnak. Itt találkoztak Han Solo kapitánnyal és Chewbaccával, a két csempésszel, akiknek birtokukba volt a Galaxis egyik leggyorsabb hajója, az Ezer Éves Sólyom. Amikor elértek a Csillagrombolóhoz, ahol a hercegnőt fogva tartották, Ben Kenobi újra szemtől szemben állhatott a bukott Jedi lovaggal, egykori tanítványával, Darth Vaderrel. Az idős Obi-Wan ezúttal nem tudott győzelmet aratni, ugyanis a dühtől megtelt régi tanítványa túlnőtte magát Obi-Wanon és ezt ő is tudta, ezért úgy döntött, megadja magát a Sith nagyúr előtt, aki habozás nélkül megölte egykori mesterét, nem tudván, hogy Obi-Wan "rálelt az útra, amely visszavezet az Erő honából", hála Qui-Gonn tanításainak, ugyanis Qui-Gon elérte a halhatatlanságot.
[szerkesztés]
Az Első Halálcsillag védelme

A Lázadók Szövetsége azokat a terveket felhasználva, amelyeket a lázadók elloptak, Mon Mothma tervei szerint kitalálták hogyan lehetne ezt a gigantikus fegyvert elpusztítani, és ezzel hatalmas sebet okozni a Galaktikus Birodalomnak. Máris lázadó hajók egész flottája közelítette meg a masszív űrállomást, és Luke Skywalker vezetésével megközelítették azt a nyílást, amelyen egy bombát bedobva felrobbanthatják a Birodalom fegyverét, amellyel akár egy bolygót is elpusztíthattak. Darth Vader eközben ellenállt saját, válogatott pilótákból álló T-Vadász hajóflottájával, és megpróbálta megakadályozni, hogy az ifjú lázadó végrehajtsa tervét. Érezte a fiúban az Erőt. Tudta, hogy Anakin Skywalker gyermeke, és azt is tudta, hogy nagy veszélyt jelent rá és az Uralkodóra nézve az ereje. Az első Halálcsillag elpusztulásával ez a gondolat csak megerősödött benne a fiúról.
[szerkesztés]
A lázadó támaszpont keresése

Vader több ezer birodalmi kutasz droidot küldött szét a galaxis minden bolygójára, csillagára, holdjára. Úgy tűnt, hogy megtalálta azt, amit keresett, a lázadók féltett támaszpontját, amely addigra úgy kiépült, hogy csak egy gigantikus méretű sereggel tudta megközelíteni a Birodalom. A fejlett fegyverzet mellett a lázadók csak maroknyi sereggel rendelkeztek az ellenség seregeihez képest. Darth Vader több lépegetőt is küldött a támaszpont ostromlására, sikerrel. Elpusztította a pajzsgenerátort, amely addig a [Hoth] bolygót védelmezte. Amikor aztán Vader belépett a titkos bunkerbe a lázadóknak már hűlt helyük sem maradt, amely rossz hír volt a Birodalom számára.
[szerkesztés]
Beszélgetés Darth Sidiousszal(YU 3)
Vader azt az üzenetet kapta, hogy az uralkodó beszélni óhajt vele.Darth Sidious közölte vele, hogy új ellenségük van. Nem kizárt, hogy Anakin Skywalker sarjadéka. Vader ezt hitetlenkedve ellenezte, de biztosította mesterét, hogy a fiú túl fiatal ahhoz, hogy bármennyi veszélyt is jelentsen a Sithekre nézve, különösen, mert Obi-Wan már nem tudja tanítani, és tudomásuk szerint nincs más Jedi mester a galaxisban.
Darth Vader közli az igazságot fiának
A bukott Jedi végül rájött, hogy csak egyetlen megoldásuk maradt: Lukenak át kell térnie a Sötét Oldalra, különben meghal.
Darth Vader közli az igazságot fiának
[szerkesztés]
Apa és fia

Luke Skywalker, miután megérezte, hogy barátait veszély fenyegeti, azonnal elsietett a Dagobah-ról, ahol addig Yoda mester tanította az ifjú Skywalkert. A Bespin lebegő felhővárosra érkezve Darth Vadert érezte meg, és annak hatalmas erejét. Bár Luke még nem volt felkészülve arra, hogy összeütközzön egy Sith lovaggal, szembeszállt Vaderrel. Ám a sötét lovag felülkerekedett és legyőzte a még gyenge és képzetlen Luke-ot. Darth Vader mostmár biztosan érezte azt, hogy az a fiú, aki vele szembeszállt, egykori önmaga, Anakin Skywalker gyermeke, és ezt közölte is ellenfelével, akit nagyon megrendített a szörnyű igazság.
[szerkesztés]
A végső harc(YU 4)

Luke - bár nem sok idő telt el legutóbbi összeütközésük óta - újra kész volt szembeszállni apjával, mivel tudta, hogy Yoda halála után, ő az utolsó Jedi lovag. Csak ő tudja tovább adni mind azt, amelyet a Jedik évezredeken és generációkon át fenntartottak és tanítottak, így hát nem maradt más választása. Darth Sidious eközben a második Halálcsillagra érkezett, hogy megkettőzze az építés tempóját, amelyet a Birodalom emberei folytatnak, és így megkísérelhette áttéríteni Anakin Skywalker fiát az ő oldalára, hogy egy sokkal erősebb és fiatalabb tanítványa legyen, mint az előző.
Darth Vader az uralkodó elé vitte a fiút, aki tudta, hogy mik a szándékaik. Sidious próbálkozott, hogy áttérítse, de ő nem engedett a Sötét Oldal csábításának, mint egykor apja. Ám szembeszállt és harcolt Vaderrel, pontosan tudta, hogy ez az, amit az uralkodó elvár tőle, ezért
Darth Sidious a mélybe zuhan Anakin keze által
eldobta lézerkardját
Darth Sidious a mélybe zuhan Anakin keze általés nem harcolt tovább. Ekkor Sidious szörnyű és fájdalmas Sith villámokkal
támadta meg a védtelen fiút, aki apjától kért segítséget, abban reménykedve, hogy maradt még benne jóság és, hogy Anakin Skywalker nem halt meg. Darth Vader, amint látta fia szenvedését, egyszer csak, mintha újjá született volna benne egy régi érzés, amelyet Padmé iránt érzett egykor, és hogy mennyire vágyott már a gyermekeire, és hogy együtt legyenek Padméval. Szembeszállt mesterével, erős, mechanikus karjaival felemelte és a mélybe taszította Sidioust, ezzel megmentette fiát a biztos haláltól.
[szerkesztés]
Anakin Skywalker visszatért(YU 4)
Azzal, hogy Vader szembeszállt mesterével, bebizonyosult, hogy Qui-Gon nem tévedett, amikor érezte az akkor még gyermek Anakinban a jóságot, és látta benne azt a személyt, akiről a próféták írnak, a Kiválasztottat. Nos, valóban Anakin Skywalker volt a Kiválasztott. Ő hozott egyensúlyt az Erőbe azzal, hogy megmentette fiát, és ezzel az egész Jedi Rendet. Hála neki, fia belekezdhet új Jedik tanításába, átadhatja tudását másoknak, és fent tarthatja mind azt, amelyet elődei generációkról generációkra adtak tovább. Mindenki Anakin Skywalkernek
A Kiválasztott
köszönheti, hogy a Galaktikus Birodalom
A Kiválasztottösszeomlott, és a Lázadók Szövetsége
győzedelmeskedett. Neki köszönhetik, hogy az uralkodó meghalt, és magával vitte a Sithek titkát, és a gyűlöletet.

A klónháborúkban és a sötét időkben elhunyt Jedi lovagok mind büszkék lehetnek Anakinra. Obi-Wan Kenobi, Yoda mester, Mace Windu, Plo Koon mester, Ki-Adi-Mundi mester, Kit Fisto, Shaak Ti mester, de legfőképpen Qui-Gon Jinn, aki a legjobban hitt Anakinban. Ezek után mindenki büszkén mondhatta szerte a galaxisban, hogy Anakin Skywalker volt a Kiválasztott.

Életrazi adatok:
Szülőbolygó

Tatooine
Született
YE 42
Elhunyt
YU 4 Második Halálcsillag, az Endor fölött
Fizikai jellemzők
Faj
ember
Nem
férfi
Magasság Anakinként: 1,85 méter
Vaderként: 2,02 méter
Hajszín
szőkésbarna
Szemszín Anakinként: kék
Vaderként: vörös, sárga
Kibernetika Anakinként: műkéz
Vaderként: teljes páncélzat életfenntartó készülékekkel, műkarok és műlábak
Kronológiai és politikai információk
Korszak(ok) A Birodalom felemelkedésének kora
A lázadás kora
Hovatartozás Watto ócskásboltja
Jedi Rend
Galaktikus Köztársaság
Sith Rend
Galaktikus Birodalom
Mester(ek) Obi-Wan Kenobi
Ki-Adi-Mundi
Darth Sidious
Tanítvány(ok) Ahsoka Tano
Antinnis Tremayne
Galen Marek

 Darth Tyranus(Dooku gróf)
Dooku egy Jedi mester volt, aki áttért a sötét oldalra, és a Sith Sötét Nagyura lett. A Serenno bolygón született, ahol hatalmas vagyon és a grófi cím örököse volt. Dookut gyerekként vette magához a Jedi Rend, ahol Thame Cerulian mester alatt tanult. Első padawanja Qui-Gon Jinn volt, majd később Komari Vosát is tanította. A Jedi Templomban nagy tiszteletnek örvendett, és egyike volt a legjobb kardforgatóknak a galaxisban. Talán csak Yoda és Mace Windu volt hozzá fogható.

Dooku majd' hetven évet szolgált Jediként, de egy katasztrofális végkimenetelű csata a Galdiraanon megingatta a Jedi Rendbe és a Köztársaságba vetett hitét. Amikor a nabooi Palpatine szenátor befolyása alá került, elhagyta a Jedi Rendet. Később Dooku megtudta, hogy a szenátor valójában Darth Sidious Sith Nagyúr, maga is a sötét oldalhoz fordult és a Sith Sötét Nagyura lett. Sidious új taníványaként mesterétől a Darth Tyranus nevet kapta.

Születési előjogán visszakövetelte a Serenno grófja címet, majd Sidiousnak segített kirobbantani azt a háborút, ami újra hatalomra juttatta a Sith-eket. Vállalatok és a Köztársasággal elégedetlen bolygók egybefogásával létrehozta a Szeparatista Mozgalmat, amelyből később megalakult a Független Rendszerek Konföderációja. Több ezer csillagrendszer sereglett Dooku zászlaja alá, és vált ki a Köztársaságból.

A Konföderáció politikai vezetőjeként Dooku vezette a mozgalmat abban a galaxis méretű konfliktusban, amelyet klónok háborújának hívták, és amelynek a csúcspontja a Köztársaság fővárosa, Coruscant fölött vívott csata volt. Egy szeparatista zászlóshajón, a Láthatatlan Kézen vívott párbaj során legyőzte őt a Jedi lovag Anakin Skywalker, majd lefejezte Dookut saját mestere, Palpatine parancsára. Tartalomjegyzék [megjelenítés]

szerkesztés
Életrajz
[szerkesztés]
Jedi (YE 102-YE 32)
[szerkesztés]
Gyermekkor

Yoda tanítja a fiatal Dookut.

Dooku a peremvidéki Serenno bolygón született, gazdag, nemesi család sarjaként. Szülei büszék voltak arra, hogy fiuk Erő-érzékeny, ezért önként átadták őt a Jedi Rendnek. A legtöbb ifjonccal ellentétben Dooku ismerte őseit, legfőbb céljaként pedig be akarta bizonyítani, hogy méltó családi örökségére.

Kortársai közül Dooku tanult a leggyorsabban, különösen a telekinézis terén ért el nagy sikereket: már hét éves korában tudta mozgatni a tárgyakat az Erővel. Mielőtt padawan lett, Dooku diplomáciát is tanult. Ahogy betöltötte a tizenhármat, Thame Cerulian mester tanítványa lett. Cerulian a Jedi Nagytanács tagja és elismert történész volt.

Amikor ifjú volt, Dookunak több barátja volt, beleértve az fiatal Lorian Nodot és az idegen szenátori tanácsadót, Eeri Iridiant. Nod azonban féltékeny volt Dookura, amiért őt előbb padawannak választották; tartva saját jövőjétől, Nod ellopott egy Sith holokront a Jedi Arhívumból, hogy ezzel többi padawan-jelölt társa fölé kerekedjen. Dooku meglátogatta barátját annak szobájában, hogy rábeszélje, vigye vissza az Arhívumba a lopott holokront, de a beszélgetésüket félbeszakította Oppo Rancisis mester, aki felfedezte a lopást. Nod ekkor Dookut gyanúsította meg a lopással, aki ezen annyira megdöbbent, hogy nem tudott ellent mondani a vádaknak.

Nod később elment Dookuhoz, hogy megkérje barátját, hogy fedezze őt a lopás miatt, de Dooku még mindig dühös volt rá, és nem ment bele a dologba. A következő nap az ellentétes oldalon vettek részt egy városi követő-gyakorlatban, és ez kettejük közötti civakodáshoz vezetett. Miután Yoda véget vetett neki, a két fiút megvizsgálták a Jedi Tanács előtt. Dooku elmondta az igazságot a holokronnal kapcsolatban. Nodot kirúgták a Jedi Rendből, és emiatt ő és Dooku örök ellenségek lettek. Ez a keserű tapasztalat tette Dookut gyanakvóvá a barátsággal és a ragaszkodással kapcsolatban, és az árulás lehetősége miatt paranoiássá vált.

Bár Cerulian alatt tanult, Yoda különöst érdeklődést mutatott a fiatal Dooku iránt. A bizalmasa volt, tanácsokkal látta el, valamint tanította őt a fénykarddal való vívásra. Miután elkészítette a saját fénykardját, Dooku elismert párbajozó lett. Kevés személyt tekintettek vele egyenrangúnak fénykard forgatás terén. Cerulian tanítása alatt Dooku erőteljes Jedivé vált. Ő volt a legtehetségesebb padawan, akit Cerulian valaha látott, és Dooku sokat tanult mesterétől. Ahogy idősebb és önállóbb lett, Dooku egyre szókimondóbbá vált, és egyre erősödtek azon nézetei, amiket a Köztársaságot sújtó korrupcióról vallott.
[szerkesztés]
Lovag és mester

A Jedi lovag Dooku, tanítványa Qui-Gon Jinn, Yoda és Tyvokka.

Dooku a huszas évei elején vált Jedi lovaggá, első padawanja pedig Qui-Gon Jinn lett. Kettejük között csupán tíz év korkülönbség volt. Dookut lenyűgözték a Jinnben lappangó lehetőségek. Több év együtt töltött tanulás után Dookut és padawanját bízták meg azzal a feladattal, hogy védjék meg Blix Annon szenátort azoktól a kalózoktól, akik szenátorokat raboltak el váltságdíjért cserébe. A szenátor hajóján Dooku összetalálkozott régi barátjával, Eero Iridiannel,, aki akkor Blix tanácsadójaként dolgozott. A kalózok megtámadták a hajót, és kihasználva annak tervezési hibáit, sikerült elrabolniuk a szenátort a két Jedi elől.

A rajtaütés során Dooku másik régi barátját, Lorian Nodot ismerte fel a kalózok vezetőjében. Saját megszállottsága miatt elfogadhatatlannak tartotta Nod győzelmét. Nem említette a tanítványának, hogy ismeri az emberrabló kilétét, és nem tájékoztatta a Jedi Nagytanácsot se a küldetés kudarcáról. Gyanította, hogy az elrablás alatti biztonsági gyengeségek és meghibásodások nem a véletlen művei, hanem szándékos szabotázs eredményei, mivel a hajó korábban keresztülment egy biztonsági ellenőrzésen. A szenátor hajójának szabotázsa végül egy, a Von-Alai szennyezett jégvilágán lévő gyárhoz vezette őket.

Jinn segítségével Dooku rájött, hogy a gyárat a Lorian Nod tulajdonában lévő Caravan vállalat birtokolta, ahol Nod gyerekeket dolgoztatott a szerelőszalag mellett. Miközben nyomoztak, megérkezett Eero, aki közölte velük, hogy talált egy munkást, aki hajlandó beszélni velük, de valójában csapdába csalta őket. Hirtelen megjelentek a colicoid eradicator droidok. Iridian elmondta, hogy elárulta őket, s hogy felrúgta régi barátságát Dookuval, és most Nodnak dolgozik. A Jediket megadásra kényszerítették, mert azok nem akarták kockáztatni, hogy a harc közben esetleg gyerekmunkások is megsérüljenek. Befecskendeztek beléjük olyan anyagot, amitől öntudatlan állapotba kerültek, majd a két magatehetetlen Jedit elszállították Lorian Nod főhadiszállására.

Nem sokkal később egy ismeretlen szobában tértek magukhoz. Nod foglyai voltak, aki elmondta nekik, hogy addig tervezte fogságban tartani őket, amíg meg nem érkezett volna a váltságdíj a szenátorért, de Nod balszerencséjére a szenátor belehalt egy hirtelen rátörő szívrohamba. Ez pánikba ejtette Iridiant, aki kirohant abból a szobából, ahol a Jediket tartották fogva, és elkezdett vitatkozni a kalózvezérrel. A veszekedés alatt Dooku teljesen magához tért kábultságából, és az Erő segítségével be tudta húzni a fénykardját az Iridian által nyitva hagyott ajtó résén keresztül. Aztán Dooku párbajozott Noddal, és feltett szándéka volt megölni őt, de Jinn rábeszélésének köszönhetően megkímélte régi barátja életét. Helyette inkább Dooku letartóztatta a két kalózt, és tanítványával együtt visszatért a Coruscantra.

A Jedi lovag Dooku és első mestere, Yoda.

További két, a Jedi Rendnek tett szolgálatokkal teli évvel később Jinn készen állt a Jedi próbákra. Mielőtt elváltak, Dooku azt a tanácsot adta neki, hogy óvakodjon a más lényekkel való szoros kapcsolatoktól, mert veszélyesek és tartania kell az árulástól és a meglepetésektől. Jinn sikeresen letette a próbákat, és Jedi lovag lett. Dookut, mivel sikeresen kitanított egy tanítványt, előléptették Jedi mesterré. Miután Jinnből lovag lett, a közte és a Dooku között lévő kapcsolat igen távoli volt. Mindenesetre Dooku személye nagy hatást gyakorolt Jinnre, aki követte mestere erkölcsi tanításait, emiatt mindig szemben állt Yodával. Jinn megfogadta Dooku minden tanácsát és tanítását, kivéve az utolsót, az árulással kapcsolatosat.

Mint Jedi mester, Dooku egyike volt a Jedi Rend legjobb fénykard-oktatóinak. A Nagy Holokronba készült néhány felvétel, amiben Dooku vívótechnikákat mutat be. Ezek a felvételek aztán elérhetővé váltak a padawanok következő két nemzedéke számára. Asli Krimsan Jedi mester is felkérte Dookut, hogy segítsen saját holokronja elkészítésében. Ebben a holokronban Dooku a telekinézissel kapcsolatban mesél egy esetről: amikor hét éves volt, Yoda megkérte, hogy próbáljon meg egy edényt mozgatni az Erő segítségével. Elmondta még ezzel kapcsolatban a tapasztalatait: akkor azt hitte, hogy az edény könnyű volt, ezért is sikerült végrehajtania a feladatot, pedig valójában az meglehetősen súlyos volt.

Dookunak egy helyet ajánlottak fel a Jedi Tanácsban, de ő elutasította, mert úgy vélte, nagyobb függetlenséget élvezhet, mint békefenttartó. A Tanács is egyetértett azzal, hogy a képességei inkább alkalmasak a Coruscanton kívüli problémák megoldására. Korábbi elutasítása ellenére, ismét egy helyet helyet ajánlottak neki a Tanácsban, amit aztán el is fogadott. Dookut idealista politikusként ismerték, aki képzett szakértelmével képes volt megoldani bármilyen kondliktust a galaxisban, mint például a sevarcosi vitát YE 52-ben. Dooku sok, nála fiatalabb Jedivel kötött barátságot, köztük Mace Winduval és Sifo-Dyasszal, az "Öreg Őr" nevű Jedi csoport egy részével, valamint a Jedi Tanács régi és aktuális tagjaival. Valamikor a Sevarcosra szóló küldetés után Dooku magához vett egy Komari Vosa nevű új tanítványt.

Nagyjából ezidőtájt Dooku egy diplomáciai küldöttség tagja volt egy konzuli hajón. De a tárgyalások nem a vártak szerint alakultak: harc tört ki, amelyben Argyus, a fiatal szenátusi őr súlyosan megsebesült. Dooku segített megmenteni őt, így ők ketten hamarosan barátok és üzlettársak lettek.
[szerkesztés]
Galdiraan

A sok küldetés közül, amiben Dooku részt vett, a csata a Galdiraanon volt a legkatasztrofálisabb. Egy vészhelyzeti hívási érkezett |Galdiraan kormányzójától egy mandaloriai invázióról, ami gyors válaszlépésre késztette a Jediket: egy nagyjából húsz Jediből álló csapatot küldtek oda, aminek a vezetője a Jedi mester Dooku volt. Társaitól eltérően ő volt az egyetlen közülük, aki rendelkezett némi tudással az ellenfélről.

Dooku és Komari Vosa a galdiraani csatában.

A kormányzó felkérte Jango Fettet és követőit, az Igaz Mandaloriaiakat hogy segítsenek leverni egy helyi felkelést. Fett beleegyezett, ha megkapja ellenfelének, Vizslának a területeit, cserébe segít elpusztítani őt és az általa vezett Death Watch nevű mandaloriai frakciót. Valójában azonban a kormányzó Vizsla szövetségese volt, és azt akarta, hogy meghaljon, miután teljesítette a feladatot. Úgy döntött, hogy a segítségül hívott Jediket arra használja fel, hogy elpusztítsa az Igaz Mandaloriaiakat. Azt állította, hogy a mandalóriaiak lerohanták a bolygót és megölték a más politikai elvet vallókat. Hogy tovább fokozzák a mandaloriaiak bűnét a Jedik előtt, a Death Watch Fett harcosainak nevében lemészárolt több nem-harcos lakost.

Dooku tisztában volt a mandaloriak hírnevével, épp ezért megpróbált erősítést kérni a Jedi Tanácstól, azonban tekintettel a helyzet sürgősségére, be kellett érnie a már meglévő haderővel. A Jedik megkapták a mandaloriaiak táborának koordinátáit és körülvették azt. Dooku felszólította őket a megadásra. Fett nem volt hajlandó megadni magát, helyette megparancsolta az embereinek, hogy nyissanak tüzet. Az ütközet komoly sérüléseket okozott mindkét oldalon: tizenegy Jedi életét vesztette, míg a mandalori haderő szinte teljesen megsemmisült. Fettet elfogták, miután az puszta kézzel végzett néhány Jedivel. Dooku a Tanács utasításainak megfelelően további vizsgálat nélkül átadta őt a bolygó kormányzójának, aki eladta Fettet rabszolgának.

Idővel Dooku rájött, hogy a Jediket manipulálták, és hogy hogyan használták fel őket arra, hogy tudtukon kívül a kormányzó személyes céljait szolgálják. Ez nagyon mélyen érintette őt és tovább ösztönözte arra, hogy kiderítse a Galdiraanon történtek mögött álló indítékokat. Dooku különös érdeklődést mutatott Fett sorsa iránt; tisztelte őt, mint harcost.

Tanítványa, Komari Vosa is a Galdiraan túlélői között volt. Azt mondták, hogy húsz mandaloriait ölt meg saját kezűleg. Bár Dooku elismerte Vosa képességeit, de nem tudták meggyőzni őt, hogy tanítványa kész arra, hogy Jedi lovag legyen. Különösen zavarták őt a annak iránta érzett helytelen romantikus érzései. Valamikor a galdiraani incidens után Dooku megtagadta, hogy ajánlja Vosát a Jedi próbákra.

Az elutasítás feldühítette Vosát, ezért csatlakozott a Baltizaarra szóló küldetéshez, hogy bizonyítsa, mestere és a Tanács tévedtek. A Jedik ott sikeresen megállították a Bando Gora kultuszt, de nagy veszteségeket szenvedtek. A harc után az eltűntek között volt Komari Vosa is, azt feltételezték róla, hogy meghalt. A Baltazaari eset után Dooku kifejtette véleményét a Tanácsban, miszerint helyteleníti, hogy azok politikai okokért pazarolták el a Jedik életét.
[szerkesztés]
A Rend elhagyása

Dooku és Sifo-Dyas mesterek.

Galdiraan és Baltizaar után Dooku már nem vállalt olyan aktív szerepet a Jedi Rendben, mint korábban. Egyre inkább visszahúzódóbbá bált, és nem fogadta el többé a Tanács által rábízott feladatokat. Úgy érzte, hogy jóslatai a galaxisra köszöntő sötét időkről kezdenek valósággá válni. Miközben megvitatta ezen aggodalmát a Rend legkiemelkedőbb Jedi mestereivel, barátja, Sifo-Dyas vált a legközelibb bizalmasává.

Dooku növekvő kiábrándultságát a Jedi úttal kapcsolatban megérezte Palpatine szenátor. Már egy ideje figyelemmel kísérte Dookut, mivel a tervei pont egy politikában jártas, hozzá hasonló készségekkel, valamint pénzügyi háttérrel rendelkező személyt igényeltek. Palpatine titokban Darth Sidious Sith Nagyúr volt. Már YE 32-ben, a nabooi csata előtt is sokat találkozott Dookuval, hogy beszélgetésük alatt megismerje annak nézeteit, és hogy a Jediből alkalmas szövetséges lenne-e. Ekkor Dooku hite és viselkedése még mindig a Jedi tanítások határain belül volt.

Dooku kezdett kiábrándulni a Szenátusból és dühítette a Jedi Tanács rövidlátása is, amiért azok nem figyeltek oda a baljós jelekkel kapcsolatos figyelmeztetéseire. Nem sokkal azután, hogy Obi-Wan Kenobi egy párbajban végzett Darth Sidious tanítványával, a zabrak Darth Maullal – aki megölte Qui-Gon Jinnt – Dooku egyre többet bírálta nyíltan a Szenátust. Később Dooku elhagyta a Rendet, és visszatért szülőbolygójára, a Serennóra, ahol visszakövetelte az őt megillető grófi címet. Tettének okaira sem nyilvános közleményben, sem pedig a Tanács előtt nem adott magyarázatot.

Távozása meglepte és mélyen érintette a Rendet. Mint Jedi mester, aki önként mondott le címéről, Dooku is ahhoz a csapat Jedihez tartozott, akiket később Elveszett Húszakként ismertek. Az előző kétezer évben mindössze tizenkilencen hagyták el saját akaratukból a Jedi Rendet. Dooku volt közülük a húszadik. Sokak szerint az ő távozása volt a legnagyobb és legfájdalmasabb veszteség. A róla készül bronzium mellszobrot a Jedi Arhívumban állították ki, akárcsak az Elveszett Húszak többi tagjáét.

Miután kilépett a Rendből, Dooku felvette a kapcsolatot régi barátjával, Argyusszal, az addigra már századossá előléptetett szenátusi őrrel, aki elfogadta az általa ajánlott titkos munkát.
[szerkesztés]
Darth Tyranus születése

Darth Tyranus mestere, Darth Sidious hologramja előtt térdel.
Yoda: „Sokkal erősebb vagy, mint voltál, Dooku, de a sötét oldal erejét érzem benned.”
Dooku: „Nagyobb az erőm minden Jedi lovagénál. A tiédnél is.”
―Yoda és Dooku a geonosisi csatában[forrás]

Dooku csalódottsága a Rendben és a Szenátusban nyílt titok volt Palpatine előtt, mivel Dooku már Qui-Gon Jinn halála előtt is Palpatine befolyása alatt volt. Dooku azonban mit sem sejtett a Palpatine és a Darth Sidious közti kapcsolatról. A nabooi incidens után Dookuban felmerült a gondolat, hogy levadássza a Sitheket, de végül arra a következtetésre jutott, hogy haláluk nem állíthatja meg az Erő sötét oldalának előretörését.

Nem sokkal később Darth Sidious felkereste Dookut. Dooku meglepetten vette tudomásul, hogy az ő és Palpatine nézetei és céljai nagyon hasonlóak. Annak ellenére, hogy saját tanítványáta, Qui-Gon Jinnt, a Sith Darth Maul ölte meg, Dooku hamar engedett Sidious csábításának. A Jedi Rendben eltöltött hetven év után Dooku elárulta a barátait és a Jediket a sötét oldaért.

Dooku a Sith sötét nagyura lett, új mesterétől pedig a Darth Tyranus nevet kapta.

Életrajzi adatok:Szülőbolygó
Serenno
Született
YE 102
Elhunyt
YE 19, Láthatatlan Kéz, Coruscant fölött
Fizikai jellemzők
Faj
Ember
Nem
Férfi
Magasság
1,93 méter
Hajszín
Sötétbarna, később ősz
Szemszín
Barna
Kronológiai és politikai információk
Korszak(ok)
A Birodalom felemelkedésének kora
Hovatartozás Jedi Rend
Galaktikus Köztársaság
Elveszett Húszak
Sith Nagyurak Rendje
Sötét Ministránsok (vezetőként)
Független Rendszerek Konföderációja
Mester(ek) Thame Cerulian (Jedi mester)
Yoda (Nagymester)
Darth Sidious (Sith mester)
Tanítvány(ok) Qui-Gon Jinn (Jedi padawan)
Komari Vosa (Jedi padawan)
Asajj Ventress (sötét Jedi)
Grievous (fénykard tanítvány)
Egyéb sötét ministránsok
                                                 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése